ایرنا -  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در سه پروژه احیای تالاب انزلی تا دو میلیون دلار مشارکت می کند.  
 ˈامیر عبدوسˈ عصر یکشنبه و پس از امضای سند نهایی تفاهم نامه عملیات اجرایی مرحله دوم طرح مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در بندرانزلی اظهار کرد: فعالیت های اجرایی مبتنی بر اصول مدیریت اکولوژیک یکپارچه در حوزه آبخیز تالاب انزلی با تمرکز بر سه محور پسماند، فاضلاب ها و رسوبات با همکاری آژانس بین المللی همکاری های ژاپن (جایکا) اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه فاضلاب، رسوبات و پسماند به عنوان سه تهدید مهم برای تالاب انزلی مطرح است، بیان کرد: قرار است در کمیته هایی که تشکیل می شود؛ سه زیرکمیته برای ارائه راهکارهای اجرایی برای رفع این مشکلات تعیین شود.

عبدوس خاطرنشان کرد: طرح های اجرایی از درون این زیرکمیته ها بیرون می آید.

وی تصریح کرد : از پروژه جایکا انتظار حل تمامی مشکلات تالاب انزلی نمی رود زیرا ظرفیت مالی و زمانی اجازه این امر را نمی دهد ولی گروه ژاپنی در این مدت دانش و فناوری مدیریت اکولوژیک تالاب را ارائه می دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان افزود: اجرای مرحله دوم مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی، نیازمند همکاری تمامی دستگاه های اجرایی است.

سند نهایی تفاهمنامه اجرای مرحله دوم پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی روز یکشنبه به امضای محمدعلی نجفی استاندار گیلان، احمدعلی کیخا معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و یاسوتو تاکه اوچی نماینده سازمان همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) رسید و بین طرفین مبادله شد.

تالاب انزلی با وسعتی در حدود 193 کیلومتر مربع به عنوان زیستگاهی برای پرندگان مهاجر در سطح بین المللی شناخته شده و بر روی سواحل جنوبی دریای خزر واقع است.

این تالاب در ماه ژوئن 1975 در نشست رامسر به ثبت بین المللی رسیده است و با توجه به افزایش تخریب های مربوط به فعالیت های انسانی در سال 1993 در لیست تالاب های در معرض نابودی قرار گرفت .

طبق توافقنامه ایران با آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) برای مطالعه جامع به منظور حفاظت از تالاب انزلی این آژانس طرح مطالعه مدیریت جامع حفاظت از اکوسیستم تالاب انزلی را ارائه و جایکا در سال 2006 اقدام به اعزام کارشناسان و تهیه مجموعه ای از اطلاعات کرد و در ماه نوامبر سال 2007 پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی آغاز شد.

در نشستی که مهرماه امسال با حضور نمایندگان سازمان همکاری های بین المللی ژاپن و کارشناسان سازمان محیط زیست برگزار شد، طرح مدیریت اکولوژیکی تالاب انزلی بین ایران و ژاپن به مدت پنج سال دیگر تمدید شد.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.