مدیر کل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت از همکاری این وزارتخانه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جلوگیری از تبلیغات موادغذایی ماهواره‌ای خبر داد و گفت: از ورود این کالاها به بازار جلوگیری می‌شود.

هدایت حسینی در گفت‌وگو با فارس، در مورد اقدامات وزارت بهداشت برای برخورد با تبلیغات ماهواره‌ای در عرصه مواد غذایی گفت: در مورد تبلیغات غذاهای قاچاق و ماهواره‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: تصمیم گرفته‌ایم واردات مواد غذایی که از طریق ماهواره تبلیغ می‌شوند را به کشور ممنوع کنیم و حتی اگر به شکل قانونی از گمرک هم به کشور وارد می‌شوند از ورود آنها به بازار ممانعت کنند.

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی وزارت بهداشت تصریح کرد: جلوگیری از ورود غذاهایی که در ماهواره تبلیغ می‌شوند شدنی است چرا که طبق گزارشهایی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دست ما می‌رسد ما می‌توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

حسینی گفت: به دلیل اینکه پایش برنامه‌های ماهواره‌ای با ما نیست از وزارت فرهنگ درخواست کرده‌ایم گزارشهای مربوط به گروه‌های خوراکی و آشامیدنی که در ماهواره‌ها تبلیغ می‌شوند حتی به شکل قانونی به کشور وارد می‌شوند یا قرار است در آینده وارد شوند را در اختیار ما قرار دهند.

وی تصریح کرد: طبق گزارشهای ارسالی از وزارت فرهنگ از ورود این اقلام خوراکی به کشور جلوگیری می‌شود و به عنوان تخلف تبلیغاتی با آنها برخورد خواهد شد.

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی وزارت بهداشت گفت: هدف این برنامه این است که تبلیغات فقط در شبکه‌های رسمی کشور ارائه شوند و اگر ماده غذایی مناسب بوده و ویژگی‌های خوبی دارد و مصرف آن منعی ندارد باید کاری کنیم که آن ماده غذایی در چارچوب قوانین مصوب تبلیغاتی کشور ارائه شود.

حسینی گفت: بنابراین وزارت بهداشت استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای را مجاز نمی‌داند و حتی اگر در کشور هم این شرکت‌ها ثبت شده باشند قطعاً با آنها برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین الصاق برچسب اصالت نیز بر روی مواد غذایی از این دست اقدامات است تا کالاهای غیراصیل، تقلبی و قاچاق به کشور وارد نشوند و مردم نیز مراقب این مواد خوراکی باشند.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.