مشخصات کارت های اعتباری حدود نیمی از شهروندان کره جنوبی به سرقت رفت و به موسسات بازاریابی فروخته شد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه نیوزویک، اطلاعات مربوط به کارت های اعتباری شهروندان کره ای توسط یک شرکت کامپیوتری به سرقت رفته است که به عنوان پیمانکار با یک شرکت اعتبارسنجی به نام Korea Credit Bureau همکاری دارد.

این شرکت پیمانکار، اسامی 20 میلیون نفر از شهروندان، شماره تامین اجتماعی و مشخصات کارت اعتباری آن ها را کپی کرد و در اختیار شرکت های بازاریابی قرار داده است.

ابعاد واقعی این سرقت اطلاعات زمانی آشکار شد که عوامل اصلی آن دستگیر شدند؛ همچنین گفته می شود مدیران شرکت های بازاریابی که اطلاعات به سرقت رفته را خریداری کرده اند، در جریان تحقیقات دستگیر شده اند.

گزارش های اولیه حاکی از آن است که شرکت Korea Credit Bureau به واسطه دسترسی به بانک های اطلاعاتی سه شرکت بزرگ صادرکننده کارت اعتباری توانسته است به سادگی اطلاعات خصوصی شهروندان را روی یک حافظه USB ذخیره کند.

در حال حاضر بازرسان در حال بررسی شکاف های امنیتی موجود در سه شرکت صادر کننده کارت های اعتباری (شامل KB Kookmin Card، Lotte Card و NH Nonghyup Card) هستند تا امنیت اطلاعات آن ها را تضمین کنند. همچنین یک گروه ویژه مامور بررسی آثار احتمالی این سرقت اطلاعاتی عظیم شده اند.

روسای سه شرکت کارت اعتباری که در جریان این سرقت دخیل بودند، رسما از شهروندان کره ای عذرخواهی کرده اند.

کمیسیون خدمات مالی کره که بازرس رسمی این کشور در حوزه امور مالی محسوب می شود، در یک بیانیه رسمی اعلام کرد: "شرکت های صادرکننده کارت اعتباری، هرگونه خسارت مالی ناشی از این سرقت را برای شهروندان کره ای جبران خواهند کرد.”

یکی از مقامات رسمی این کمیسیون گفت اطلاعات به سرقت رفته فاقد هرگونه رمزگذاری است و به همین علت به سادگی مورد تعرض قرار گرفته ، این در حالی است که شرکت های صادرکننده کارت اعتباری تا زمان اعلام بازرسان، از به سرقت رفتن اطلاعات خود بی اطلاع بودند.

این نوع سرقت های رایانه ای اطلاعات در کره بی سابقه نیست. در سال 2012 نیز دو نفوذگر توانستند اطلاعات خصوصی 5/8 میلیون شهروند کره ای را که از خدمات تلفن همراه KT Mobile استفاده می کردند، به سرقت ببرند. همچنین در سال 2011 نیز جزییات بیش از 32 میلیون حساب کاربری یک شبکه اجتماعی کره ای به نام Cyworld در پی یک حمله اینترنتی منتشر شد.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.