رییس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: والدین با همسو شدن با فرزندان خود آنها را از خطرات فضای مجازی آشنا کنند تا در منجلاب این فضا گرفتار نشوند.

سرهنگ محمد قاسملو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پلیس فتا یک پلیس تخصصی در فضای مجازی برای کنترل و امنیت کاربران است.

وی با اشاره به اینکه اختلاف سنی بین والدین و فرزندان موجب ایجاد دیدگاه های متفاوت در دو نسل شده است،افزود: در این بازه زمانی اگر والدین دانش رایانه ای نداشته باشند هیچ گونه کنترلی روی فرزندان خود نخواهند داشت و این شکاف دو برابر خواهد شد.

سرهنگ قاسملو با تاکید بر اینکه هیچ وقت از ابزار سخت برای کنترل فرزندان استفاده نکنند، ادامه داد: والدین باید سعی کنند اطلاعات رایانه ای خود را افزایش دهند تا با فرزندان خود همسو و هم جهت شده و با معرفی بهترین سایت های که ایجاد شده در کنار هم از آنها استفاده و لذت ببرند.

وی گفت: به دلیل تفاوت در نحوه تربیت فرزندان در خانواده ها نمی توان یک نسخه به تمام خانواده ها در جهت کنترل فرزندان داد.

رییس پلیس فتا استان توصیه کرد: والدین با ارتباط صمیمی و آموزش فرزندان خود از گرفتار شدن آنان در خطرات فضای مجازی جلوگیری کنند زیرا که خطرات فضای مجازی خیلی بیشتر از خطرات محیط واقعی است.

وی تاکید کرد: شهروندان از قرار دادن و انتشار عکس خود به ویژه عکس های خانوادگی در فضای مجازی جدا خوداری کنند تا مورد سوء استفاده واقع نشود.

فرمانده انتظامی مراغه نیز از دستگیری سارقان و کف زن های بین المللی در این شهرستان خبرداد و افزود: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر وقوع یک فقره کف زنی به مبلغ چهار میلیون ریال در این شهر، با تلاش ماموران دو نفر پدر و پسر به همراه 60 میلیون ریال وجه نقد دستگیر شدند.

سرهنگ عیسی هاتفی با بیان اینکه این دو نفر به زبان های مختلف آشنایی دارند، ادامه داد: این افراد پس از دستگیری به 75 فقره سرقت به روش کف زنی در استان های مختلف و کشورهای عراق، ترکیه و برخی کشورهای اروپایی اعتراف کردند.

سرهنگ هاتفی خاطرنشان کرد: براساس بررسی های بیشتر، پدر دستگیر شده 11 فقره سابقه دستگیری و زندان به خاطر کف زنی و جعل اسناد دارد.

وی از افرادی که از این دو نفر شکایت دارند خواست به پلیس آگاهی مراغه مراجعه کنند.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.