تاريخ : | | نویسنده : kaffolabbas313

 

 

وجود زدوبندها در واردات خودرو

 

 

رییس كمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران با ارائه توضیحاتی در مورد علت كاهش واردات خودرو از جمله علل آن را سهمیه بندی و زدوبند در واردات خودرو ذكر و تصریح كرد: محدودیت های قبلی واردات خودرو همچنان وجود دارد.

مسعود خوانساری در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مورد كاهش ۵۰ درصدی واردات خودرو طی چهار ماهه امسال به اقدام تعیین كردن استانداردها توسط وزارت صنایع به جای توجه به نمایندگی های پس از فروش اشاره كرد و گفت: از ابتدای سال ۸۹ واردات خودرو را موردی كردند و تنها به برخی شركت ها اجازه واردات دادند و به نوعی این كار را سهمیه بندی كردند كه همین باعث شد در بازار واردات خودرو فسادی به وجود آید و زدوبندهایی صورت بگیرد تا در نهایت قیمت خودرو افزایش و میزان واردات خودرو كاهش یابد.

وی ادامه داد: همچنین هرچند مدتی پیش اعلام كردند واردات خودرو آزاد شده اما هنوز به صورت جدی این موضوع اجرا نمی شود و محدودیت های قبلی وجود دارد.

رییس كمیسیون حمل و نقل اتاق تهران در ادامه با اشاره به تعرفه ۹۰ درصدی واردات خودرو كه با احتساب عوارض های مختلف از جمله عوارض شماره گذاری این میزان به ۱۲۴ درصد می رسد، آن را باعث افزایش قیمت خودروهای وارداتی ذكر كرد و افزود: چگونه است كه برای محصولات كشاورزی مانند پرتقال و برنج تعرفه صفر یا تعرفه ای پایین در نظر می گیرند و به فكر كشاورزان نیستند اما در مورد خودرو به دلیل حمایت از دو خودروساز كشور تعرفه ۹۰ درصدی برای آن لحاظ می كنند و باعث می شوند خودروهای داخلی با كیفیت پایین به فروش برسند؟

وی بالا بودن تعرفه واردات خودرو را نیز علت دیگر كاهش واردات خودرو عنوان كرد و متذكر شد: چگونه است كه تعرفه ۹۰ درصدی برای خودرو و تعرفه صفر درصدی برای برخی كالاهای دیگر در نظر می گیرند؟ حداقل باید نرخ های تعرفه نزدیك به هم باشند نه این كه بین تعرفه كالاها این گونه فاصله وجود داشته باشد...... /  خبرگزارى ايسنارپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.