تاريخ : | | نویسنده : kaffolabbas313

 

 

سکه , نرخ سکه

 

تاریخی ترین تصمیم شورای پول و اعتبار كه در جلسه پریشب این شورا اتخاذ شد دیروز مطابق انتظار صاحب نظران اقتصادی باعث توقف روند رو به التهاب سفته بازی در بازار سكه و ارز شد و در مقابل، رونق بورس تهران را نیز به ارمغان آورد.

محمود بهمنی رییس كل بانك مركزی با اعلام رسمی مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش نرخ سود سپرده های بانكی تصریح كرد كه این شورا به نظام بانكی مجوز داد تا با هدف مهار نقدینگی نرخ سود سپرده ها را متناسب با نرخ تورم افزایش دهد تا نظام رقابتی جانشین نظام دستوری حاكم بر بازار پول شود.بورس تهران بلافاصله پس از انتشار این خبر به استقبال این تصمیم بزرگ رفت تا جایی كه با تشكیل صف خرید برای سهام برخی از بنگاه های بزرگ بورسی و افزایش قیمت سهام آنها، شاخص بورس ۲۳۲ واحد رشد را به خود دید. مدیرعامل بورس نیز در واكنشی به این خبر، تصمیم شورای پول و اعتبار را به نفع بازار سرمایه و نظام مند شدن نقدینگی توصیف كرد.

از سوی دیگر، بازار سكه نیز كه از پریروز ساعات ملتهبی را آغاز كرده بود از اواسط روز گذشته عقب نشینی قیمتی را آغاز كرد؛ به نحوی كه قیمت هر سكه طرح جدید پس از لمس مرز ۶۸۵ هزار تومانی به مرز ۶۶۰ هزار تومان بازگشت. در بازار آتی معاملات سكه نیز كه در ساعات اولیه دیروز التهاب روز ماقبل همچنان حاكم بود با انتشار خبر افزایش نرخ سود سپرده ها، قیمت ها رو به عقب نشینی گذاشت و بازار روی منحنی نزولی به كار خود پایان داد..... /  یادداشت : روزنامه دنياى اقتصادرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.