رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: از تولید کنندگان فیلم "دموکراسی در روز روشن"و معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دادگاه شکایت می کنم.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ باقرزاده در سیزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس با اشاره به وجود آثار فاخر در کتاب های حوزه دفاع مقدس افزود: در تولید آثار هنری و فیلم از این آثار استفاده نمی شود.

وی با گلایه از برخی هنرمندان اضافه کرد: برخی در فضای تخیلات آثار فاقد ارزش های دفاع مقدس و معارف اسلامی فیلمی مانند "دموکراسی در روز روشن "تولید می کنند.

سردار باقرزاده گفت: این فیلم چگونه با معارف اسلامی سازگاری دارد که معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن مجوز پخش داده است.

وی افزود:تهیه کنندگان و کارگردانانی که تصمیم دارند در این زمینه فیلمی تولید کنند ،ابتدا کتاب ها و خاطرات دفاع مقدس و همچنین معارف دینی را مرور کنند.

سردار باقرزاده اضافه کرد:نباید در فیلم های مرتبط با دفاع مقدس حقایق دینی،اخلاقی و تربیتی را نادیده بگیرند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با بیان اینکه خانواده شهدا،جانبازان و آزادگان هنوز زنده اند ، گفت: در حالی که هنوز پیکر شهدا در سرزمین های دفاع مقدس باقی مانده است چگونه گروه تفحص را زیر سوال می برند.

وی با اشاره به فعالیت 30 ساله اش در گروه تفحص افزود:این گروه ها 4 هزار شهید برای یافتن پیکر شهدا در جنگ تقدیم کرده اند که 50 نفرشان پس از پایان جنگ تحمیلی شهید شده اند اما هیچگاه در این گونه فیلم ها از آنان یاد نمی شود.

سردار باقرزاده گفت: تهیه کنندگان بایدپیش از ساخت فیلم با این موضوع با یکی از رزمندگان و افرادی که شاهدان زنده جنگ تحمیلی محسوب می شوند ، مشورت کنند.

وی با اشاره به "فیلم فرزند خاک" افزود: این فیلم با استفاده از 80 درصد مشورت بسیار تاثیر گذار بود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: خون شهدا اجازه سکوت نمی دهد و این بنیاد از تهیه کننده ، نویسنده ،کارگردان فیلم " دموکراسی در روز روشن " که ارزش های شهدا را به سخره گرفته و معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سبب صدور مجوز پخش به دادگاه شکایت می کند.

وی بابیان اینکه حیا امری فطری است که باید از کودکی مورد توجه قرار گیرد، افزود: حوزه های علمیه به سبب بی توجهی این فیلم به ترویج حیا در جامعه حساس شود.

سردار باقرزاده در ادامه خطاب به حاضران در سیزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس گفت: نویسندگان حوزه دفاع مقدس به عنوان پیشگامان فرهنگی این عرصه درباره این گونه مسائل بی تفاوت نباشند و نشان دهند ، جامعه زنده است.

وی بابیان اینکه رزمندگان بدون چشم داشت به جبهه ها رفته اند، افزود:سزاوار نیست اکنون با فرهنگ آنان این گونه برخورد شود.
 

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
ورزش بعد از جراحی بینی

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.